Başak Burcu Özellikleri(23 Ağustos - 22 Eylül) | Her şey Hakkında Her şey

Başak Burcu Özellikleri(23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu Özellikleri(23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak Burcu Özellikleri(23 Ağustos – 22 Eylül)

Zodyak’ın altıncı sırasında bizi değişken bir toprak grubu üyesi bekliyor. Başakların doğduğu ay aralığına baktığımızda tam hasat zamanı olduğunu görmekteyiz. Onlar hesap, kitap yapmayı iyi bilen insanlardır. Tıpkı bir anne gibidirler. Geleceklerini düşünürler ve hasat ettikleri şeylerin onlara ne kadar süre yeteceği gibi her detayı önceden düşünürler. Bu onların doğal yeteneğidir. Detay, analiz ve titiz çalışma başak burcunun en belirgin özelliğidir. Bir organizasyon yapmak istiyorsanız bu sorumluluğu bir Başak burcu insanına rahatlıkla verebilirsiniz.

Başak burcu insanları toprak grubu olduğu için soğukkanlıdır. Düşüncelerini ve duygularını kolay kolay yansıtamaz. Bu onları insanlar tarafından soğuk algılanmalarına neden olur ancak oldukça yanlış bir ön yargıdır. Onlar her şeyi düşünürler ve her şeyi içlerinde yaşarlar. Değişime ve yeniliklere açıktırlar ve değişken nitelikte oldukları içinçok çabuk ayak uydururlar. Analitik düşünme yeteneği gelişmiştir. Hijyen ve temizlik onlar için olmazsa olmazdır. Her detayı düşündükleri için karşısındaki insanda eleştirecek çok şey bulur ve bunu sakınmadan kişinin yüzüne olduğu gibi söyler. Bu yönleri onları kırıcı yapabilir aşırıya kaçarlarsa. Onlardan yapıcı olmaları beklenmektedir.

Başak burcu aşk hayatında kapalı kutudur. Duygularını belli etmez. Onu geliştirmeyecek, ona fayda sağlamayacak biriyle birlikte olmaz. Bir Başak sevgiliniz var ise ve size hala “seni seviyorum” demediyse üzülmeyin, o söylemez,tüm duyguları içinde yaşar ve çok eleştirir. Sizi mükemmel insan kıvamına getirene kadar eleştirecektir. Çünkü kendisi mükemmeldir.

Temel özellikleri

Yıldızı: Merkür (Zeka, dil ve canlılık temsilcisi)

Grubu: Toprak, negatif

Burcun cinsiyeti: Dişi

Üstün yeteneği:Disiplinli ve metotlu bir hayat

Özelliği: Dikkatli ve her şeyle ilgili olmak

Emeli: Toplum içinde beğenilmek

Amacı: Başarı yolunda daima yükselmek

Anahtar Sözcüğü: İncelemek

Yenmesi gereken huyu: Çekingenlik ve cesaretsizlik

Uğurlu günü:Çarşamba

Uğurlu sayıları: 0, 5, 16,

Uğurlu taşı: Koyu mavi safir

Uğurlu renkleri: Açık sarı ve mavi, kobalt mavisi

Uğurlu çiçekleri: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği

Uğurlu kokuları: Leylak, limon ve sardunya

Hoşlandığı müzik: Eski, romantik şarkılar

Olası sağlık sorunları:Karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit rahatsızlıkları, ayak ve sinir sistemi hastalıkları

Çok iyi anlaştığı burçlar: Boğa, Oğlak

İyi anlaştığı burçlar: İkizler, Yengeç, Balık, Koç

Hiç anlaşamadığı burçlar: Kova, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü: Terazi, Yay

Başarılı olacağı meslekler:  Edebiyat dalları ( yazar, gazeteci, yayıncı),tüm bilim dalları (eczacı, kimyager), sekreter, araştırmacı, postacı,  organizatör, halkla ilişkiler uzmanı

Başak Burcu ünlüler: Adnan Saygun, Agatha Christie, Buyuk İskender, GretaGarbo, Michael Jackson, Richard Gere, SeanConnery, SophiaLoren, Uğur Dündar, Vitali Hakko

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.