Yabancı Diziler Çok Beğenilen Uzun Soluklu | Her şey Hakkında Her şey

Yabancı Diziler Çok Beğenilen Uzun Soluklu

Yabancı Diziler Çok Beğenilen Uzun Soluklu

Çok Beğenilen Uzun Soluklu Yabancı Diziler

Yabancı Diziler House MD.

Yabancı Diziler

Çok Beğenilen Uzun Soluklu Yabancı Diziler

House MD baş rolünde usta oyuncu Hugh Laurie’nin olduğu bir hastane dizisidir. Toplamda sekiz sezon süren dizi bilgilendirici olmanın yanı sıra komik ve hüzünlü anları senaryosunda barındırıyor. Dizinin içeriğine gelirsek Doktor Gregory House Princeton-Plainsboro Eğitim Hastanesinin teşhis biriminin başıdır. Bu birimde üç farklı ve yetenekli doktor çalışmakta. Aynı zamanda Princeton Üniversitesine bağlı olan bu hastaneyi Lisa Cuddy karakterini canlandıran Lisa Edelstein yönetmekte ve tıp fakültesi dekanlığını yapmaktadır. House ile zaman zaman yakın ilişki içinde olsa da tam anlamıyla bir ilişkileri yoktur çünkü baş karakterimiz fazlasıyla çekilmez, kaba ve sosyal açıdan yetersiz bir karakterdir. Buna rağmen alanında bir deha olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ayrıca yetenekli bir onkolog olan Doktor James Wilson (Robert Sean Leonard) ile arkadaş olan House yalnız ve yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle içine kapanmış bir bireydir. Dizi House, Cuddy, Wilson ve ekibin başından geçen hem mesleki hem de kişisel olaylar çerçevesinde geçmektedir. Dizinin 2012 yılında final yaptığını söylemek gerekiyor fakat hala izlememiş olan varsa baştan başlamanın tam zamanı!

Big bang teorisi

Yabancı Diziler

Çok Beğenilen Uzun Soluklu Yabancı Diziler

Başrolünü Jim Parsons’un canlandırdığı Sheldon Cooper adında dahi bir teorik fizikçinin ve ev arkadaşı deneysel fizikçi Leonard Hofstadter’ın (Johnny Galecki) karşı dairesine sarışın, güzel ve çekici bir kadın olan Penny’nin (Kaley Cuoco) taşınması ve Leonard’ ın Penny’e karşı hisler beslemesiyle başlayan olaylar zincirini anlatan bu yıl Ekim 2018 itibari ile final sezonu (12.sezon) yayınlanacak olan dizinin yan rollerini Yahudi bir uzay mühendisi olan Howard Wolowitz (Simon Helberg)  ve Hintli bir astrofizikçi olan Rajesh Kootrappali (Kunal Nayyar) paylaşıyor.

Zamanla genişleyen kadrosuyla The Big Bang Theory hayranları dizinin her bölümünü 18 milyona yakın bir izlenme ile takip etmeye devam ediyor. Dizinin başrolü Sheldon Cooper’ın çocukluğunu anlatan Young Sheldon dizisiyle birlikte izleyebileceğiniz TBBT ister “nerd” olun ya da olmayın zevkle takip edebileceğiniz bir dizi. Şahsen yedinci kere baştan izlemeye başladım.

Suçlu Zihinler

Yabancı Diziler

Çok Beğenilen Uzun Soluklu Yabancı Diziler

İlk bölümü 2005 yılında yayınlanan dizinin 14.sezon hazırlıkları devam ediyor. Fakat izlenme oranlarına bakılırsa eleştirmenlere göre son sezonu yayınlanacak gibi görünüyor. Dizinin konusuna gelirsek; FBI bünyesinde bulunan Davranış Analizleri Birimi’nin (BAU) vakalarını işliyor. Aynı zamanda senaryo hem profesyonel hayatı hem de kişisel sorunları gösteriyor.

Özellikle suçlu psikolojisineilgiduyanlar ve bölümde okuyanların izlemesini tavsiye ediyoruz. Bu açıdan öğretici bir yönü olduğunu söyleyebiliriz. Birim vakaları profil adını verdiği birtakım kişilik ve motto kalıplarıyla çözdüğünden gelişim psikolojisi adına iyi bir kaynak. Ekip üyeleri zamanla değişse de dizinin büyük bir kısmında yer alan birkaç karakter bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise birimin kurucusu olan İtalyan kökenli David Rossi (Joe Mantegna). Takımın akıl hocalığını (mentor) yapıyor diyebiliriz. Ekibin lideri ise Aaron Hotchner karakterini canlandıran Thomas Gibson. Ayrıca dizinin en sempatik karakteri olan kırılgan dahi Doktor Spencer Reid’i de unutmamak gerekir. Bu karakteri ise Matthew Gray Gubler canlandırıyor.

Dizinin IMDB puanı 8,1 ve birisi Amerika Birleşik Devletleri sınırı ötesinde geçen ve zaman zaman ana ekiple bölümleri çekilen Criminal Minds: Beyond Borders ve diğeri dizinin kore versiyonu olmak üzere iki uyarlaması mevcut. Bizce dizi devam etmeyi hak ediyor fakat her uzun dizide olduğu gibi senaryoda ufak tefek sıkıntılar oluyor. Henüz izlemediyseniz Criminal Minds güzel bir polisiye alternatifi olacaktır!
Daha Fazla Yazı İçin Film Kategorimizi İnceleyebilirsiniz

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.