Gelin Saçı Modelleri Doğal Sade ve Şık | Her şey Hakkında Her şey

Gelin Saçı Modelleri Doğal Sade ve Şık

Gelin Saçı Modelleri Doğal Sade ve Şık

Doğal Sade Ve Şık Gelin Saçı Modelleri

Kim gelin olmak istemez ki? Hemen her kız çocuğunun en büyük hayallerinden bir tanesi güzelim gelin başı olan bir gelinlik ile telli duvaklı gelin olmaktır. Hemen her evcilik oyunun içinde mutlaka bir gelin damat olur ve gelin saçı da bu oyunların içinde başlı başına bir yer teşkil eder zira gelinlik kadar diğer detaylar da son derece önemlidir. Dahası çocukluk, ilk ergenlik düşleri ile gelin adayları öyle güzel gelin saçı modelleri hayal ederler ki zamanı geldiğinde yani sevdikleri insan ile karşılaştıklarında bu modeli genellikle uygularlar.  Zira çocukluk, ilk gençlik düşleri asla kaybolmaz ve insanların daima geçmişe bir sadakat yolculuğu vardır.

gelin saçı modelleri 2018

Gelin Saçı Modelleri 2019

Gelin başı modelleri konusunda insanların karşısına çok değişik alternatifler çıkmaktadır ve burada altta da değinileceği gibi amaç en güzel gelini ortaya çıkarabilmektedir ki burada da kuaför seçiminin son derece önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Her şeyin onun sihirli ellerinde olduğunu özellikle belirtmek gerekir.

Tam da bu noktada gelin saçı modelleri 2019 yılı için yıl henüz bitmeden birkaç örnek vermek gerekir ise sezonun ana saç trendlerinden etkilenildiğini hemen belirtmek gerekir.  Keza aynı durum gelin saçı için olmazsa olmaz olan gelin saç aksesuarları için de geçerli.

Biz bu yazıda özellikle gelin saçı modelleri içinde doğal, salık, dağınık olan modellere ağırlıklı olarak yer vereceğiz. Ama bunun yanında topuz olan, tesettürlü, Helenistik olan modeller hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Biliyoruz ki bu çok özel bir gün ve hayatının başka bir yöne çevrildiği, ileride doğacak çocuklarına anlatacağı, fotoğraflarını, videolarını göstereceği bir gün. O yüzden de sadece gelinliğin değil, sade ya da çiçek ile bezeli uyarına nasıl geliyor ise kendi tercihleri doğrultusunda en güzel gelin olmak her genç kızın en doğal hakkıdır. Kişi seçtiği gelin saçı ile hem farklı olmalı, hem de kafasında herhangi bir sorun yaşamadan rahat olabilmelidir.

Gelin saçı Prenses Gibi Görünmek İsteyenlere

ünlülerin gelin saçları

ünlülerin gelin saçları

Hadi itiraf edelim insan kendi düğününde hayatının prensi ile evlenir iken prenses gibi olmak istemez mi? İnsan benim Prenses Di yani Prenses Diana’dan ya da gelini Kate Middleton’dan neyim eksik diye düşünebilir ki, işte hemen dilerseniz onların yani ünlülerin gelin saçları nasıl tam bu noktada hemen bir anımsayalım. Bakalım onların gelin saçı modelleri nasılmış?

Öncelikli olarak Prenses Diana’dan bahsedelim dilerseniz. 1997 yılında henüz netlik kazanmayan bir trafik kazasında kaybettiğimiz Leydi Diana halkın içinden gelen, bizden biri olarak o dönemin genç kızlarının, bugünün gelinlik kızı olan kadınlarının hayallerini süsleyen bir kadındı ki, gerek gelinliği gerek gelin başı hem bizden biri olduğunun hem de bir asilzade ile evlendiğinin en güzel kanıtı gibi idi ki zaten ölümünün üzerinden 21 yıl geçmesine rağmen gelin saçı, gelinliği, giydiği kıyafetleri ve elbette saçı hala taklit ediliyor. O bir moda ikonu olmaya devam ediyor.

Kendisinin gelin saçı modeli kısa saça uygulanan, üstte ki fotoğraftan da görüleceği üzere kraliyet ailesi mensubu olmasından dolayı kraliyet tacı ile süslü olan bir modeldi. Dönemine göre oldukça modern iken, bugün artık bir klasik.

gelin başı

gelin başı

Merhum kayın validesine hayranlığı herkes tarafından bilinen Kate Middleton gelin başı ise hem sade, hem duvaklı modeller içinde tam bir prenses havasını yansıtan, hemen her genç kızın rahatlıkla tercih edebileceği şık olan bir model ki, bu model de artık bir klasik. Kendinden emin, saçını açık bir biçimde bırakmak isteyen, uzun saçları olan gelinlere her dem hitap ettiği ise kesin.

Klasik Modellerden Vazgeçmeyenlere

gelin saçı modelleri

Yukarıda gördüğümüz gelin saçı için söyleyebileceğimiz en önemli şey tam anlamı ile bir klasik olduğu. Topuz yapılmış olan bu modelde gelinin duvağı da topuzun üzerinden konumlandırılmış. Tül kısa tutulmuş ve böylece gelin başına ayrı bir hava verilmiş. Hem sade, hem klasik olan bir model var karşımızda. Her yaşta, hatta kişiler ikinci evliliğini yaparken bile kullanabilecekleri bir model bu.

gelin saç tokası

gelin saç tokası

Üstte görülen model de klasik olarak adlandırılabilecek ama aynı zamanda son derece güzel duran bir gelin başı. Bu modelde gelin saç tokası kullanılmış ve gelinin saçının da örgülü saç modelleri içinde ayrı bir yere konabilecek soldan ve sağdan gelen minik örgüler kullanılmış. Burada detaylara oldukça dikkat etmek gerekiyor zira saç tokası, örgü ve bunların bittiği noktada başlayan duvak ise gelin saçının hem benzersiz hem de çok klas olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla bu model benzersiz olmak isteyen gelinlere özellikle hitap ediyor ki bunu vurgulamakta fayda var değil mi?

Sıra Dışı Olmak İsteyenlere

Bu yazımızın tam olarak konusu bu değil ama yine de es geçmemek adına son yıllarda marjinal denilen gelinliklerin sıklıkla karşımıza çıktığını düşünerek böylesi bir gelinlik seçenler için de iki ayrı gelin saçı modelleri örnekleri vermek isteriz.  Hem gelin olan sizsiniz, düğün sizin, istediğiniz gibi gelin saçınızı belirleyebilirsiniz değil mi? Bize laf düşmez. O yüzden aşağıdaki iki model böylesi tercih yapacakların aklında mutlaka bulunmalı.

İşte ilki:

gelin saçı modelleri

Gelin başı olarak eminiz ki bu model kimsenin aklından çıkmayacaktır. Zira öylesine abartılı, çok kolay hafızalardan çıkmayacak olan bir model var karşımızda. Sınırları zorladığı konusunda da hepimiz hem fikiriz öyle değil mi?

Gelelim ikinci modelimize o da şu:

küçük gelin saç aksesuarları

küçük gelin saç aksesuarları

Bu gelin saçı nasıl yapılır derseniz aslında oldukça basit bir yanıt var. Siz böylesi bir süsü bulursanız gerisi oldukça kolay. Ayrıca bu modele o kadar marjinal olarak da bakmamak lazım. Daha küçük gelin saç aksesuarları kullanarak, eğer saçlarınız bu boyda ise rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modelde ilgi otomatik olarak aksesuara kaydığından illa gelin saçı uzun olmalı bir düşünce de ortadan kaybolurken siz de kendi düğününüzde kim olursa olsun sizden rol çalmasını engellemiş olursunuz. Bizce bunu bir düşünün.

Tesettürlü Gelinler İçin Gelin Saçları

gelin saçı modelleri yapımı tesettürlü

İnsanların düşünceleri ve yaşam biçimleri birbirinden farklı farklı ki bu özünde bizim zenginliğimiz, güzelliğimiz aynı zamanda. İslam dinini kabul eden Müslüman olan insanlar için de evlenmek son derece kutsal ve mutlak olması gereken bir olgu ve burada da gelin saçı modelleri yapımı tesettürlü olan bayanlar için özel olarak yapılıyor. Bazen eşarp kullanılıyor. Bazen ise gelinliğe uygun olarak son derece şık olan bir türban. Dilerseniz hemen bu noktada bu modellere de bir göz atalım. Zira en az açık giyinen gelinler kadar kapalı tercih yapanlarında gelin başının çok güzel olması gerekiyor.

gelin başı

gelin başı

Üstte yer alan gelin başı son derece kült olan yani klasikleşmiş dünyanın birçok yerinde kapalı gelinlerin tercih ettiği bir model. Özel bir model olup benzeri örnekleri Instagram üzerinden de bulabilmek mümkün.

Biraz Hint tarzında olan bu modelin bir benzerini de daha açık bir versiyonu ile Hint gelin ritüellerinden altta veriyoruz ama bu modelde tam sıkı kapalı bir gelin saçı var. Diğeri ile kıyaslandığında daha doğal bir görünümü olduğu da açık. Burada yapılan makyajı da es geçmemek gerekiyor. Gelinlikle de gelinin başı ile de oldukça uyumlu. Üstelik gelin saç aksesuarları içinde bu aksesuarı tesettürlü gelinlerin mutlaka değerlendirmesinde fayda var. Naçizane bizden söylemesi. Zira oldukça eşsiz.

gelin saç aksesuarları

gelin saç aksesuarları

Ve evet bu Hint gelini. Tam anlamıyla bir klasik. Belki düğün için değil ama kına için rahatlıkla değerlendirilebilecek olan bir model var karşımızda.

Örgülü Gelin Başları

Örgülü gelin saçı modelleri modası asla geçmez. Dahası bu modeller moda olsun olmasın hem bir klasik, hem de içinde masumiyet saflık barındıran unsurlardır ki o yüzden her dem öne çıkarlar ve her yaştan gelinin ilk tercihleri arasında gelir. Dahası saç ne kadar kısa olursa olsun yine de böylesi bir model rahatlıkla uygulanabilir. Dilerseniz biraz da örneklere bakalım:

Örgülü gelin saçı modelleri

Üstte yer alan gelin saçı aslında karma bir model, Hem örgüler var, hem de çiçekler ile süslenmiş. Üç farklı modelin de ortak noktası gerek çiçeklerin, gerek örgülerin farklı biçimlerde kullanılmış olması ki siz de yüzünüzün tipine, saçınızın uzunluğuna göre bu modellerden bir tanesini seçebilirsiniz.

Örgülü Gelin Başları

Örgülü Gelin Başları

Ve bu modele kimse hayır diyemez. Gelin başı tamamen örgü ile topuz yapılmış ve ortaya böylesine elegance bir görünüm çıkmış.  Özellikle duvak kullanmak istemeyenler için ideal olan bir model.

Nikah İçin Yapılabilecek Düğün Başları

Kimilerimiz düğün sevmez ve otomatik olarak nikah yapar. Ya da nikahın ayrı yapıldığı evlilikler vardır ki burada da nikahın ruhuna uygun olarak gelin saçı modelleri kullanmak gerekir ki işte size nikah için olan önerilerimiz:

Nikah İçin Yapılabilecek Düğün Başları

Nikah İçin Yapılabilecek Düğün Başları

Bir nikah için kullanılabilecek en ideal modellerden bir tanesinin bu olduğu şüphe götürmez bir gerçek. Hayal tül olarak adlandırılabilecek olan bir duvak var ki hem kısa hem uzun saçlar için ideal olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Hayal tül

Hayal tül

Yine üsttekine benzeyen bir model bu ve de özellikle 25 yaş ve üstü olan genç kadınların nikahlarında dağınık örgülü topuz ve aksesuarları ile fark yaratabilecekleri bir model bu. Üstelik bu gelin başı düğünlerde de pek ala kullanılabilir.

Gelin Saçı Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Gelin başı fiyatları

Gelin başı fiyatları

Ve son olarak işin para kısmına gelmiş bulunuyoruz. İşin para kısmını es geçmemek gerekiyor. Gelin başı fiyatları elbette son derece ciddi önem taşıyor. Burada da ödenecek ciddi bir rakam var ama ödenecek rakamı etkileyen faktörler neler dilerseniz onlara bakalım:

  • Gelin saçı aksesuarları: İşin en önemli maliyetlerinden bir tanesinden bu. Üstte yer alan iki aksesuarın da fiyatı birbirinden farklı. O yüzden seçilen aksesuara göre rakamlar değişiyor. Aksesuar fiyatları ise aksesuarın yerli yabancı olmasına, kullanılan malzemesine, tasarımına göre değişiklikler gösteriyor. Bu aksesuarlar istenir ise online satış noktalarında da getirtilerek kuaförlere takmaları ve böylece gelin başı yapması istenebiliyor.
  • Modeli: Evet işte fiyatı belirleyen en temel unsur bu. Seçilen model rakamı belirleyen ana etken. Üstelik bu noktada da aksesuar kullanıp kullanılmaması da çok bir şeyi değiştirmiyor ama eğer özel bir aksesuar kullanılırsa ve ekstra bir emek harcanırsa rakam yükseliyor. Ayrıca gelin saçı daha önce uygulanmayan bir modelse rakam yükseliyor. Zor bir model olması durumunda da benzer durum söz konusu.
  • Saçın uzunluğu: Eğer gelinin saçı kısa ise ama uzun bir model kullanılacak ve postiş vb. şeyler kullanılacak ise yine rakam otomatik olarak yükseliyor. Yani her ekstra rakamın yükselmesine neden olan bir faktör.  Sade, doğal, klasik duvaklı olan gelin saçı modelleri için rakam biraz daha uygun oluyor.
  • Kuaförün fiyat politikası: Rakamı belirleyen en ciddi unsurlardan bir tanesi de bu. Sonuçta kuaförün bulunduğu kent, kimi zaman semt, bilinirliği fiyatları belirleyen en temel unsurlar arasında geliyor. Ünlü bir kuaförün fiyatı ile sokak arasında küçük bir kuaförün rakamı doğal olarak aynı olmuyor.

gelin saçı modelleri

Gelin başı modelleri

Ve sonuç olarak konuyu toparlamak gerekir ise bu sizin düğününüz. Düğün sizin başrol de siz varsınız. Eğlenecek, dans edecek, sevdikleriniz ile günün sonuna kadar hakkını vereceksiniz. O gün sizin gününüz. O gelin başı sizin. O yüzden işin para kısmına çok da takılmadan, gelinliğinizle uyumlu, en baştan belki de söylememiz gereken ama en sona bilerek sakladığımız damadı size yeniden yeniden aşık edecek gözlerini sizden alamayacağı bir gelin saçı olmalı bu. Kendinizi de en iyi siz tanıyorsunuz.  Gerisi nasılsa gelir sizce de öyle değil mi? Gün bugün, an bu an. Sonuna kadar tadını çıkarın.

Son Not: Gece uzun yaz bile olsa üşüye bilirsiniz yanınıza her ihtimale karşı bir şal almayı da unutmayın.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.