Murphy Kanunları | Her şey Hakkında Her şey Genel Kültür

Murphy Kanunları

Murphy Kanunları

Murphy Kanunları

Hepimiz hayatımızda ‘ Murphy Kanunları ’ adı altında gerçekleşen olaylara rastgelmişizdir. Her ne kadar kulağa mantık dışı gelse de bazı durumlarda kabullenmek durumunda kalırız. Özellikle Murphy kanunlarından birine denk geldiysek sonrasında olayın zincirleme bir şekilde devam ettiğine şahit oluruz.  Maalesef ki Murphy kanunlarından uzak durmak pek mümkün değildir.

Murphy Kanunları İhtiyaç duyduğumuz anda hiçbir şey göz önünde değildir

Murphy Kanunları

Murphy Kanunları

Örnek vermek gerekirse tamirciler arabanın önemli bir parçasını yere düşürürler. Bu parça ulaşılabilecek en uzak noktaya gidecektir. Çünkü ihtiyaç duyduğumuz şey zor zamanlarda ulaşılmaz noktalarda bulunur.

Murphy Kanunları Hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz şans faktörü

Önemli bir işimiz olduğunda aniden gelen telefonlar, mailler.. Yağlı bir ekmek yere düştüğünde yağlı kısmının mutlaka halının yüzeyine denk gelmesi,  yeni bir eşya alındığında eskisinin aniden ortaya çıkması. Artık tüm bunlara şanssızlık mı desek yoksa Murphy kanunları mı bilemiyorum. Ancak hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız durumlar oldukları kesin.

Yetişmesi gereken iş asla vaktinde tamamlanmaz

Normal zamanda rahat rahat yetiştirilebilecek iş  teslim edilmesi gereken bir süre içerisine girdiğinde mutlaka gecikir. Bu duruma da Murphy kanunlarının laneti diyelim.

Arzu etme isteği ve gerçekleşme oranı arasında ki ilişki

Bir olayın olması için ne kadar çok çabalarsak gerçekleşme oranını o derece düşürürüz. Bu durumun sebebi ise arzu etme isteğiyle geçekleşme olasılığı arasındaki ters orantıdır. Ayrıca olması için çabalanan bir başarı gerçekleştiğinde genellikle tek başımıza oluruz. Ancak başarısız olduğumuz bir olayda nedense etrafımızda birçok insan bulunur.

Beklenmedik anda gelen boş vakitler

Gün içerisinde hiç beklemediğimiz bir anda boş vaktimiz ortaya çıkabilir. Bu boş vakitler genellikler boş işler için harcanır.

Alışveriş Poşetleri

Murphy Kanunları

Alışveriş yaptığımız poşetler zaman zaman yırtılabilir ve içerisindekiler dökülür. Genellikle yırtılan poşetin içerisinde yumurta gibi kolay kırılabilecek malzemeler bulunur.  Bu poşeti düşürme olasılığımız oldukça yüksektir.

Sosyal ilişkilerimizde ortaya çıkan haklı haksız rekabeti

Murphy Kanunları

Genellikle ilişkilerde iki taraf da kaybetmeye başladığında haklı olduklarını düşünmeye başlarlar. Bu durumun üzerinde biraz düşündüğümüzde aslında  ayrılma noktasına gelmeye başladıkları söylenebilir.

 

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.