Karpuz Diyeti | Her şey Hakkında Her şey Diyet Her şey Hakkında Her şey

Karpuz Diyeti

Karpuz Diyeti

Karpuz Diyeti

Bugün sizlere hem lezzetli hem de gayet başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz karpuz diyeti hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kısa sürede önemli gelişmeler elde edebileceğiniz bu pratik diyette ihtiyaç duyacağınız tek malzeme karpuz. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz günlerinde serinletici ve besleyici yönüyle severek tükettiğimiz karpuz, aynı zamanda fazla kilolarımızdan kurtulmanın da eğlenceli bir yolu.  Yüzde sekseninden fazlası su olan bu karpuzu diyet amaçlı tüketmek için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Karpuz Diyeti ve Öğünler

Karpuz Diyeti ve Öğünler

Karpuz Diyeti ve Öğünler

Sabah, öğle ve akşam yemeklerinizde karpuza ve karpuz suyuna yer vererek diyete başlayabilirsiniz. Her zaman tükettiğiniz beyaz ekmek yerine bir dilim kepek ekmeği, bir dilim karpuz ve beyaz peynir ile günün ilk öğününü tamamlayabilirsiniz. Karpuz içinde bulundurduğu doğal şeker ve suyla öğle saatlerine kadar zinde kalmanızı sağlayacaktır.

Öğle yemeğinde ise yağsız haşlanmış ya da ızgarada fazla yağı giderilmiş siyah ve ya beyaz et tüketebilirsiniz. Bu esnada da yapmanız gereken yine çok basit. Et porsiyonunun yanına bir dilem kepek ekmeği ve bir dilim karpuz ekleyerek öğünü tamamlarsınız. Sindirimi kolay karpuz ve kepek ekmeği sayesinde daha ilk günlerden itibaren vücudunuzdaki değişiklikleri fark etmeye başlayacaksınız.

Akşam yemeğinde ise menünüzü salata ile zenginleştirerek bir dilim kepek ekmeği ve karpuz kuralını mutlaka uygulamalısınız.  Diğer taraftan yeme içme için geç saatlere bırakmadan bitirmek en ideal olanıdır. Bu diyete sadık kalarak yaklaşık on beş günde yedi kilo kadar verebilirsiniz.  Her diyette olduğu gibi karpuz diyetinde de ilk evrede fazladan su atıldığı için önemli ölçüde kilo kaybı yaşanır. Bu süreçten sonra gram hesabına göre kilo verirsiniz. Yani on beş günde 1500 gr gibi. Bu sizi yanıltmasın, çünkü ilk etapta vücuttaki fazla ödem atılırken, ikinci evrede yağ yakımı başlamıştır ve üzerinde kilo almamak da son derece önemli bir gelişmedir.

Diyet Sonrası ve Sağlık Açısından Önemi

Diyet Sonrası

Diyetiniz sonrası ideal kiloya kavuşmanız halinde korumaya geçersiniz. Fazla kilolardan dolayı vücudunuzdaki boşluklar hemen dolmaya müsaittir.  İdeal kilo seviyenizi korumak için diyet bitse bile gıda tüketiminde aşırıya kaçmamak, günlük en az iki litre su tüketmek ve egzersiz yapmak standartlarınızı korumanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Fazla kilolardan kurtulmak demek sadece ideal vücut ölçülerine kavuşmak demek değildir. Aynı zamanda sağlıklı bir beden yapısı, ideal kan değerli, zinde ve başarılı bir hayat yaşamak için de son derece önemlidir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.