Para kazanma taktikleri | Her şey Hakkında Her şey

Para kazanma taktikleri

Para kazanma taktikleri

Para Kazanma Uzun zamandır işsiz misiniz? Her hangi bir sebepten işinizden mi ayrıldınız?

Patronla anlaşamadınız şartlarda anlaşamadınız veya iş arkadaşlarınızla sorun yaşadınız.

Sonuç olarak her hangi bir nedenle iş ten ayrıldınız ve halen iş arıyorsunuz.

Yada iş aramaktan yoruldunuz bıktınız pes ettiniz.

Bu makalede sizin gibi sorunlar yaşamış kişilerin deneyimleri ile size kalıcı bir iş buluncaya

Kadar geçiminizi sağlamaya en azından yaşamanız için gerekli masraflarınızı karşılamanıza yardımcı

Olabileceğini düşündüğümüz bir kaç ipucu paylaşmak istedik.

Bunlardan bazılarını duymuş hatta denemiş olabilirsiniz ama duymayanlar için faydalı olacağını düşünüyoruz.

Şimdi gelelim iş bulana kadar para kazanma k için deneyebileceğiniz geçici yöntemlere..

Para kazanma yöntemleri

Para Kazanma Taktikleri

Para Kazanma Taktikleri

 • Aracınız var ise ve maddi sıkıntılar nedeni ile kapınızda yatıyor ise aracınızı günlük haftalık yada aylık kiralayabilirsiniz. Bunun için sosyal medyada yada letgo gibi bazı uygulamalarda ilanlar verebilirsiniz. Eğer ben kimseye aracımı emanet edemem güvenemem derseniz şoförlü olarak ibaresini ekleyebilirsiniz. Aracınızın özelliklerine göre yük taşıma nakliye beyaz eşya taşıma getir götür kurye gibi part time saatlik günlük işleri takip edebilir sürekli sabit müşteriler edinebilirsiniz.
 • Aracınız yok ama kendinize ait bir eviniz var ise ve yalnız yaşıyor iseniz evinizin bir odasını güvenilir bir kişi ye kiralayabilir fatura masraflarınızı bölüşebilirsiniz. Bu şekilde hem sizin hem de karşınızdakinin masrafları azalmış olacaktır. Odanızı kiralayacağınız kişileri dikkatli seçiniz kimlik fotokopisi v.b. bir belge veya sözleşme almanızı tavsiye ederiz.
 • İkinci el eşya alım ve satımı yapabilirsiniz. Sosyal medya ve bazı uygulamalar ile sıkı pazarlık yaparak aldığınız ürünleri biraz kar koyarak satabilir ve para kazanabilirsiniz. Size en yakın bit pazarlarını keşfedip orada bulduğunuz antika veya elektronik v.s. eşyaları satabilirsiniz.
 • Part time is iş ilanlarını takip edin ve kendiniz de sürekli ilan verin. Örneğin broşür dağıtma anket extra steward kurye yük tasıma hasta bakımı refakatçilik konularında da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Devamı

 • Evinizde çamaşır yıkama ve ütü gibi freelance işler yapabilirsiniz.
 • Yabancı diliniz var ise çeviri yapabilir ders verebilir yada hava alanlarında bekleyerek turistlere rehberlik yapabilirsiniz.
 • Mutfakta iyi iseniz kendi ürünlerinizi internetten yada bizzat tezgah ta pazarlayabilirsiniz.
 • Çok iyi çalabildiğiniz bir müzik aleti var ise yada kendinize has bir yeteneğiniz var ise kalabalık caddelerde ve ya meydanlarda ekstra para kazanabilirsiniz.
 • Resim yapma boyama eski eşyalardan güzel ürünler yapabilme gibi el becerileriniz var ise bunları pazarlayabilirsiniz.
 • Yaşlıları seviyorsanız yaşlı bakımı çocukları seviyorsanız çocuk bakımı hayvanları seviyorsanız kedi köpek gezdirme gibi işler yapabilirsiniz.
 • Bazı ilaç firmalarında ilaç test ederek para kazanabilirsiniz.. internetten bu firmalara ulaşabilirsiniz.
 • Bilgisayar konusunda iyi iseniz format ve buna benzer işler yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Akülü çocuk araçları veya para ile yada jetonla çalışan aletler alarak bunları uygun yerlere koyarak para kazanabilirsiniz.
 • Devlet yada özel sektörün zaman zaman verdiği meslek kurslarını takip ediniz. Yeni ilgi alanları bulunuz aşçılık operatörlük kuaförlük emlakçılık pazarlamacılık hasta bakıcılık gibi alanlarda ücretsiz kursları takip ediniz ve belgenizi alınız.

Sonuç

Kısa vadeli yada sürekli para kazanabileceğiniz yöntemlerden bir kaçını sizlerle paylaştık gerisi size kalmış. Sosyal medya ve uygulamalarda  sürekli ilan takibi ve ilan paylaşımı işinizi kolaylaştıracaktır. En kısa zamanda hayalinizdeki işi bulmanız dileği ile… İlginizi çekeceğini düşündüğümüz Mutfak Tasarruf Yöntemleri yazımızı okuyabilirsiniz.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.