Thulium Lazer Hakkında Her Şey

Thulium Lazer Hakkında Her Şey

Thulium Lazer

Son yıllardagüzellik, estetik, gençleşme alanlarındaki teknolojik gelişmeler en üst seviyelere ulaşmış durumdalar. Özellikle kadınların en fazla önemsediği konular arasında olan estetik ve genç görünme bu sektörü de geliştirmektedir. Özellikle 30 yaş ve sonrasında cildin yaşlanması özellikle kadınları çok fazla ilgilendirmektedir. Genç görüntüyü muhafaza etmek için bu konudaki gelişmeler son derece ilgi çekici boyutlardadır.  Thulium lazer uygulaması, kırışıklıkların azalması, açık gözeneklerin sıkıştırılması, cildin yenilenmesi ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlayan hayallerin ötesinde bir tedavidir. BabyFaceBeautyde denilen Thulium tedavisi, uygulandıktan hemen sonra etkisini gösteren, parlak ve genç görünümü hemen fark edilen bir uygulama biçimidir. Uygulandıktan birkaç gün sonra ise, tedavi tam olarak amacına ulaşarak sonuç vermektedir.

Thulium Lazer uygulaması

Thulium Lazer Uygulaması

Özellikle yaz mevsiminde oluşan yüzdeki güneş lekeleri yaz mevsimiyle birlikte çok daha koyulaşır ve cildin kötü görünmesini sağlar.Birçok kişi yüzünü özellikle güneş lekelerinden koruma konusunda başarılı değildir. Cildin en üst kısmını oluşturan epidermis denilen üst deride çil biçiminde veya daha geniş lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin yok edilmesini sağlayan ve bu konuda son derece başarılı olan yöntemlerden biri thuliumtedavisidir. Bu yöntem cildin yenilenmesiyle birlikte ciltte oluşan bütün lekeleri ortadan kaldırmaktadır.

Thulium Lazer Hangi Ciltler İçin Uygundur?

Thulium Lazer Hangi Ciltler için Uygundur

Thulium Lazer Hangi Ciltler için Uygundur

Thulium lazer uygulaması gerek kadın gerekse erkeklere de uygulanan başarılı bir yöntemdir. Uygulamanın en fazla tercih edilen ve beğenilen yanı işlem sonrasında ciltte hiçbir kızarıklık, morarma ve kabarma olmamasıdır.  Yapıldığı andan itibaren kullanılmaya başlanan tedavinin bekleme aşaması bulunmamaktadır. İşlem sırasında resveratrol adı verilen bir serum, uygulama anında kullanılmaktadır.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır.

Lazerle Leke Tedavisi

Uygulamaya başlamadan önce cilt analizi yapılarak, cildin böyle bir uygulamaya ihtiyacı olup olmadığı tespit edilmektedir. Ardından cildin yapısı incelenerek cilt tipine göre özel serumlarhazırlanarak uygulama gerçekleştirilmektedir. Son derece basit, acısız dolayısıyla anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Lazerle minik atışlar yapılarak, cildin kanalları açılır ve uygulanan özel serum cildin en alt tabakalarına ulaştırılır. Birer hafta arayla yapılan işlem toplam 4 seansta tamamlanır. İlk 3 seans sık aralıklarla yapılır ve son seans ise bir ay sonra yapılır. 15 dakikadır. Seans bitiminde cildinizdeki olağanüstü değişimi hemen fark edersiniz.

Thulium Hangi Durumlarda Etkilidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır

Thulium tedavisi, yalnızca ciltteki lekelerde değil kırışıkların açılmasında, azaltılmasında, cilt renginin açılması ve lekelerin ortadan kaldırılmasında, geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasında, pigmentasyon tedavisinde başarılı olarak uygulanmaktadır.

Thulium Lazer Tedavisinin Avantajları

Thulium Lazer Tedavisinin Avantajları

Thulium Lazer Tedavisinin Avantajları

Öncelikle Thulium tedavisi, yan etkisi olmayan, son derece pratik ve kısa sürede uygulanıyor olması son derece avantajlıdır. Uygulama güvenilir, uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak lokalanestezik kremlerle de uygulanmaktadır. Uygulama sonunda hafif ağrı ve yanma hissi oluşsa da bu durum çok kısa bir sürede geçmektedir. Uygulama bittikten sonra ciltte çok minik kahverengi minik noktabiçiminde kabuklar oluşur. Bu kabuklar maksimum 10 gün içinde kendiliğinden geçmektedir. Kabuklara müdahale etmek tedavinin olumlu sonuçlanmasını etkiler. Tlulium lazer tedavisi seansları cildin ihtiyaç durumuna bağlı olarak en az 1 seans en fazla 4 seans sonunda bitmektedir. Seansların kaç kez tekrarlanacağı uygulamayı yapan uzman tarafından kararlaştırılmaktadır.

Uygulama Sonunda Uyulması Gereken Kurallar Nelerdir?

Her uygulamada olduğu gibi thulium uygulamasında da uzman veya doktorun talimatlarına kesinlikle uyulması gerekmektedir. İşlem sonrasında oluşacak kabuklara asla elle müdahale edilmemesi, duş sırasında yüz asla liflenmemelidir. Cildin güneşten korunması bu ve bu gibi özellikle leke giderici işlemlerden sonra çok önelidir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.