Toprak Burçları Ve Özellikleri

Toprak Burçları Ve Özellikleri

Toprak Burçları Ve Özellikleri

Her insanın doğduğu güne göre belli bir burcu vardır ve bu burçlar karakterleri büyük ölçüde etkilemektedir. Özellikle burçlara ait olan element grupları insanlar hakkında çok büyük ipuçları vermektedir. Bu gruplar ise; toprak grubu, ateş grubu, hava grubu ve su grubu olarak dörde ayrılmaktadır. Bugünkü bahsedeceğimiz konu ise toprak burçları ve özellikleridir.

Toprak Burçları nda Hangi Burçlar Vardır?

En çok merak edilen konulardan biri de bu budur. Toprak tabiatlı burçlar arasında;

 • Boğa (21 Nisan- 21 Mayıs),
 • Oğlak (22 Aralık- 20 Ocak) ve
 • Başak (23 Ağustos- 22 Eylül) yer almaktadır.

Toprak Burçları nın Özellikleri Nelerdir?

Bu burç kuşaklarından herhangi birinde doğdu iseniz, siz de toprak  tabiatlı bir insansınız. Toprak burcu özelliklerinden en belirgin olanı olgun karakterli olmalarıdır. Bu insanlar genellikle güvenilir, sadık, sabırlı ve azimlidirler. Bu da onları son derece olgun bireyler haline getirir. Bunun yanı sıra çevrelerinde de saygı gören insanlardır. Çünkü halleri ve tavırları son derece yerinde ve makuldür.

Değişimi Kabullenmezler

Toprak Burçları ve Özellikleri - Değişimi Kabullenmezler

Toprak Burçları ve Özellikleri – Değişimi Kabullenmezler

Bunun yanı sıra toprak burçlarının özellikleri arasında gelenekselcilik vardır. Oğlak, boğa ve başak burcuna sahip insanlar çocukluk ve gençlik dönemlerinde aldıkları değer yargılarını bir ömür muhafaza ederler. Onlar değişime karşı dirençlidirler ve kolay kolay kabul etmezler. Bu yüzden farklılık seven insanlar ile anlaşmakta güçlük çekerler.

Kuralcıdırlar

Toprak Burçları ve Özellikleri - Değişimi Kabullenmezler

Toprak Burçları ve Özellikleri – Değişimi Kabullenmezler

Belirtilen özelliklerden de anlaşılacağı gibi toprak burçları son derece disiplinli, titiz ve kuralcıdır. Ne olursa olsun tedbiri elden bırakmazlar. Onların hayatlarına dair tüm detaylar kafalarında planlanmıştır. Değişime karşı dirençli olmaları bahsi geçen bu planların bozulması durumunda da ortaya çıkar ve onları oldukça üzer. Eğer bir toprak burcunu mutlu etmek istiyorsanız onların planlarına uyun ve müdahale etmeyin.

Eğer toprak burçlarının özelliklerini üç kelime ile özetlemek gerekir ise; sabır, güvenilirlik ve gelenekselcilik demek yeterli olacaktır. Sizin de anladığınız üzere hayatına çok fazla müdahale etmediğiniz sürece toprak tabiatlı bir insan ile geçinmek son derece kolay olacaktır. Hatta bu insanlar size pek çok artı da sağlayabilirler.

Eğer İsterseniz Burçlar ve Evlilik Başlıklı Yazımızı Okumanızı Tavsiye Ediyoruz.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ayaz dedi ki:

  Mantıklı ve maddecilerdir bu en önemli özellikleri admin bunu unutmusun.

  1. sadiktamak dedi ki:

   evet çok doğru ekleyim efendim