Yeşim Taşı Cilt Masajı Hakkında Her Şey

Yeşim Taşı Cilt Masajı Hakkında Her Şey

Yeşim Taşı Cilt Masajı

Yeşim taşı – yani nefrit, muazzam büyülü ve iyileştirici enerjiyle donatılmış bir mücevherdir. Antik çağlardan beri yeşim taşı cilt masajı ve sağlık sorunlarını çözmek için kullanılır. Muskalar aşkı, serveti ve şansı kendine çeker. Belirli karakter özelliklerini geliştirmek için seçin. Negatif enerjiye ve karanlık güçlere karşı koruyucu olarak kullanılır. Çinliler için gücü kişileştiriyor.

Sürekli soğuk kaya kristalinin aksine, her zaman dokunuşa sıcak. Yarı değerli taşların yüksek ısı iletkenliği nedeniyle tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeşim taşı nedir? Magnezyum, kalsiyum, demir, krom, manganez, alüminyum içeren sulu silikat nefrittir. Doğada oluşan farklı mineral oranlarından dolayı farklı renklerde bulunur: sarı, yeşil, beyaz, siyah, mavi ve pembe.

Tek sesli veya farklı kapanımlara sahip olabilirler. Vurulduğunda, gerçek bir mücevher, melodik ve yumuşak bir ses çıkarır. Taşın bu özelliği, Çin’in çok değer verdiği eşsiz bir müzik aleti yarattı. Örneğin, alexandrite, ışığa bağlı olarak renk değiştiren bilinen tüm taşlardan biridir.

“Nefrite çarptığınızda, sinir sistemi üzerinde çok yararlı bir etkiye sahip olan çok yumuşak ve güzel bir ses elde edersiniz. Uyum, huzur ve barışı bulmak için yardımcı olur.

Taşın yapısı liflidir, kolay işlenir ve parlatılır. Homojen bir yapıya sahip en değerli saf külçedir. Diğer minerallerin bileşimine dahil edildiğinde, farklı yapılarda farklılık gösteren ve mücevherlerde daha az değerli olan benekli taşlar oluşur.

Yaşam İksiri veya faydalı özellikler

Antik Çin emeği günümüzde taşların iyileştirici özelliklerini tanımlayarak günümüze ulaşmıştır. Eskiden nefrit – yeşim taşı, yaşamın iksiri olarak görülmüş ve sadece özel bir konuma sahip soylular tarafından erişilebilirmiş. Özelliklerini bilmek, kıymetli külçenin gücünü fayda ile kullanmaya yardımcı olacaktır.

Nefrit, bir taşın faydalı özellikleri:

Yeşim Taşı Faydalı Özellikleri

Yeşim Taşı Faydalı Özellikleri

 • Yunanca taş “yeşim” adı böbrek anlamına gelir, ilk olarak onu etkileyen idrar tahliye sistemidir. Böbrek hastalıklarının tedavisinde yüksek etkinlik göstermiştir. Kolik ile ağrıyı azaltmak için, kuru ısı, yeşim plakaları veya ısıtıcılar tarafından uygulanır. Taşın yüksek termal iletkenliği, geleneksel ısıtmanın kabul edilemez olduğu durumlarda bile ısıtmayı güvenli kılar.
 • Özel nefrit ısıtıcılarında, mineralin sıcaklığı belli bir seviyede tutma kabiliyeti kullanılmıştır. Isı uygulanması gereken durumlarda kullanılan özel bir kaba özel bir taş dökülür. Spazmı, soğuk algınlığını ve diş ağrısını rahatlatmak için kullanılır. Nefrit ısıtıcılarının kullanılması karın ağrısı tedavisinde kullanmak mümkündür.
 • Nefrit masaj aletleriyle yapılan yeşim taşı masajı, burkulma, yaralanma ve iltihaplanma ile iyileşmeyi hızlandırır.
 • Yeşim taşından yapılmış bir muska, bebeğin intrauterin gelişimini olumlu yönde etkiler, çocuğu taşımayı anne için kolaylaştırır, doğumda ağrıyı azaltır.
 • Görme ve duymayı iyileştirir.
 • Göğsüne bir kolye takarken, kalbin çalışmasını olumlu yönde etkiler, kan (arteriyel) basıncını normalleştirir, kan damarlarının esnekliğini arttırır.
 • Uykusuzluk, depresyon, anksiyete, migren tedavisinde etkilidir.
 • Kronik yorgunluğu önler.
 • Erkek potansiyeli üzerine faydalı ve etkilidir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Nefrit litoterapide başarıyla kullanılır. Gençliğin korunmasına, böbrek iyileşmesine, mide,kalp hastalıklarına, kan basıncını normalleştirmeye yardımcı olacaktır. Ancak, bu taş sadece tedavi unsuru değildir. Büyük büyülü potansiyel, pek çok ezoterapisti ve diğer dünya dışı araştırmacılarını, simyacıları ilgilendirir.

Bununla birlikte, herkes için de uygun değildir, bu yüzden kendine zarar vermemek için, yeşim taşının sihirli gücünü önceden tanımak önemlidir.

Büyülü özellikleri

Yeşim Taşı Büyülü Özellikleri

Dünyanın tüm halkları tarafından saygı duyulan Nefritin temel özelliği gençliği uzatma kabiliyetidir. Nefrit ile tılsım giymek, uzun ömürlü olmaya yardımcı olur.

“Nefrit bir değişim taşıdır, eğer yaşamın akışından tamamen memnunsanız, kendini geliştirme ve ruhsal gelişim ile ilgilenmiyorsanız, böyle bir muska ile ilgilenmenize gerek yok.”

Yeşim taşı, büyülü özellikleri:

 • Doğal bir felaketle baş etmeye yardımcı olur;
 • Doğal çıkma armağanını güçlendirir ve harekete geçirir;
 • Yabancı dünyalara girmenize olanak sağlar (çeşitli törenlerin yönetiminde kullanılır);
 • Kötü kuvvete, öfkeyle konuşulan kelimelerin negatif enerjisine, nazar, hasar, komploya karşı korur;
 • Standart olmayan düşüncenin gelişimini etkiler, bu da bir kişinin karmaşık yaşam görevlerini çözmesini kolaylaştırır;
 • Karakter oluşumunu etkiler, cesaret, adalet duygusu, dürüstlük, amaç, duygusal istikrarı geliştirir;
 • Aşkı bulmaya yardım eder, cinselliği arttırır;
 • Kendine inanmana izin verir, harekete karar verir.

Ana kuvvete ek olarak, taşın her bir renginin ilave gücü vardır. Yeşimin büyülü özellikleri renge göre değişir.

Yeşim taşlarıyla masaj yapmak neden faydalıdır?

Yeşim Taşı Masajı Faydaları

Yeşim Taşı Masajı Faydaları

Nefrit her zaman soğuktur. Antik Çin kraliyet sarayının çöküşünden beri kozmetik işlemler için kullanılıyor. Bir yeşim taşı rulo ile yapılan bir masajın “negatif qi” den kurtulmaya, cildi gevşetmeye, beslenmeyi iyileştirmeye, kan dolaşımını arttırmaya, güzelliği ve gençliği yüze geri getirmeye yardımcı olacağına inanılıyordu.

Çin’de yüz kırışıklıklarını azaltmak ve cildi yumuşatmak için kullanılan masaj tekniği. Nefrit oniks veya gül kuvarsının yerini alabilir. Yüz derisine bir krem veya maske uygulanır, faydalı maddelerin daha derine nüfuz etmesi ve hızlı gençleşmesi için bir masaj yapılır.

Güzellik endüstrisindeki uzmanlara göre, yeşim lenfatik drenajı hızlandırıyor.Teknolojinin doğru kullanımı, biriken sıvının cildini hızlı bir şekilde gidermenizi sağlar. Derin bir masaj, yüz çevresini sıkılaştırmaya ve baş ağrısını gidermeye yardımcı olur. Masaj cihazını buzdolabında tutmak ve günün herhangi bir saatinde kullanmak daha iyidir. Kuru ciltle çalışırken epidermi prosedürlerini uygulayarak, temizledikten sonra yatmadan önce gece kremi uygulayın.

Peki, yeşim taşı işe yarıyor mu?

Yeşim Taşı Masajı

Yeşim Taşı Masajı İşe Yarıyormu

Cildin iyileştirilmesi için yeşim silindirlerin onayını destekleyen inandırıcı bilimsel kanıt yoktur. Bir Alman bilim adımının fikrince “İstek üzerine dermatolojisi olan hastalara asla tavsiye edilmez ve satılmaz. Fiziksel olarak kanıtlanmış herhangi bir fayda sağladığını hayal edemiyorum. Sıcak taş masajı gibi bazı rahatlatıcı zihinsel faydaları olabileceğini itiraf ediyorum” diyor.

Yeşim taşı masajı nasıl yapılır?

Masajı Nasıl Yapılır

Yeşim Taşı Masajı Nasıl Yapılır

Nefrit Masajı – bir geliştirme şirketinin kullanışlı minyatür bir cihazı ile yapılır. Minyatür aksesuar – ev güzellik ritüelleri için kullanışlı bir cihazdır. Yeşim taşları masaj hatları ile masaj yapılır.

Bir yeşim masaj aletiyle masaj, aşağıdaki kurallara tabi olarak gerçekleştirilir:

 • Silindiri burundan buruna, sonra sinüs bölgesinden kulak memesine, çeneden çene çizgisi boyunca bir tarafa doğru tutarak cilde hafifçe bastırmalısınız.
 • Boyun bölgesinde dekolte ve alin, dikey (boyun, dekolte) veya yatay olarak (alın) her iki yönde masaj yapın.
 • Yüz derisinin iyi nemlendirilmesi önemlidir. Nem eksikliği durumunda, yeşim silindirinin daha iyi kayması için güzellik ritüelinden önce biraz krem ​​uygulayın.
 • İşlem sırasında cilt üzerinde hafif bir baskı uygulamanız gerekir. Japonlar bu hissi takimochii kelimesi olarak adlandırıyor. Birlik itai (“acı”) ve kimochii’den (“hoş”) geliyor, yani. Acı ve zevk arasında.

Haftada en az üç kez yeşim taşlarına masaj yapın! Güzellik ritüelinin günlük kozmetik bir prosedür haline gelmesi daha iyidir. Sonuç gelmekte uzun sürmüyor. Yüzün derisi bakımlı, parlak, genç ve sağlıklı görünecek.

Kim yeşim masajı yaptırır

Kimler Yaptırır

Kimler Yeşim Taşı Masajı Yaptırır

Yeşim masajı SPA tedavisi prosedürü gibi düşünülmeli. Bununla birlikte, iyileşme konusuna gelince, aşağıdaki sorunlar veya koşullar yeşim masajı veya bianşi masajı kullanımının bir göstergesi olabilir:

 • ödem dahil periferik dolaşım bozuklukları ve tıkanıklığı,
 • bağırsak hastalıkları, dysbacteriosis,
 • kas-iskelet sistemi çalışmalarında problem yaşayanlar,
 • basıncı normalleştirmek için hipertansiyon
 • kas krampları ve zorlanma
 • solunum hastalıkları (tonsillit, larenjit, farenjit, vazomotor rinit, bronşit, zatürree).

Bildiğiniz gibi, normal kan dolaşımı tüm insan organlarının düzgün çalışması için son derece önemlidir ve bunlara hızlandırılmış kan akışı artrit ve artroz gelişimini etkili bir şekilde önleyebilir, yüksek kolesterol seviyelerini azaltabilir, koroner kalp hastalığını ve kan durması ile bağlantılı diğer kronik hastalıkları önemli ölçüde azaltabilir. Böylece, nefrit ve bianşi taşı kronik yorgunluk sendromu, duygusal dengesizlik, baş ağrısı, adet hastalıkları, uykusuzluk ve enfeksiyonlara karşı direnci arttırmada yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, Çinliler bu yeşil taşı yalnızca yüceltip kullanmamışlardır – kıtamızdaki yararlı niteliklerini de biliyorlardı. Yani, Avrupa’da, yeşim taşı, simyacıların en gözde taşı oldu, dürüstlüğü, niyeti, cesareti, sadakati ve bilgeliği canlandırdı. O bir tılsımdı, mükemmellik ve saflığın simgesiydi. Büyük miktarda enerji toplayabilmesi için “ilahi” bir yeteneğe sahip olduğuna ve daha sonra gerekirse sahibine vererek enerji dengesini normale döndürdüğüne inanılıyordu. Ve bugün ne kadar şüpheci olursak olalım, bugün yeşimin alışılmadık derecede yüksek bir ısı kapasitesine sahip olduğu biliniyor: bu özellik eski zamanlarda bu yeşil taşı sıcak su şişesi olarak ve günümüzde eşsiz bir masaj aracı olarak kullanmaya izin veriyor. Henüz modern bilime açık olmayan diğer enerji türleriyle de çalışması mümkün mü? Bu soru hala belirsiz olarak kalıyor.

 

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.